להתראות קנדה

"נחמד,  נחמד, היה ממש נחמד,
היינו אז, חזרנו שוב, היה ממש נחמד…"

— כוורת, מילים ולחן: דני סנדרסון

השיר הזה של כוורת, מופיע בתקליט בדיסק של "סיפורי פוגי" שהפך להיות הדיסק הרשמי של הטיול אותו אנו שומעים לעיתים בחזרות עד שמישהו מהמושב הקדמי מאבד את העשתונות ומוציא את הדיסק (על מנת לשים את "פוגי בפיתה"). אוהד ונדב מכירים את כל מילות השירים של כוורת, את ההפסקות לנשימה שלוקח גידי גוב הצעיר במערכון של "אנשי הארון" וכו'. זה עדיף עשרות מונים מהדיסק המזעזע של הפסטיגל.

ולמה זה אני מדבר על כוורת והשיר?

כהרגלי בקודש, אתחיל מהסוף ואודיע שזה היום האחרון בקנדה. זהו. תם ונשלם הפרק הקנדי. אבל זכרו את השיר ואחזור אליו לקראת הסוף.

אנו עדיין ישנים בפארק Waterton Lake, אגם ווטרטון בקמפינג המתהדר בפקחית יפיפיה וחיות שמסתובבות בין הרגליים. קמנו, צחצחנו, אכלנו ארוחת בוקר ויצאנו מוקדם למסלול של קניון הסלע האדום (לא, לא מדובר בקניון חדש בירדן או אילת עם חנות גדולה במיוחד של קסטרו אלא במסלול הסובב את Red Rock Canyon). רצינו לצאת מוקדם כי החיות מסתובבות להן בשעות הבוקר לפני שעות החום. היפה בפקחיות התגלתה גם כאנושית במיוחד (היה צפוי…   ) והרשתה לנו לעשות Late Check Out ממחנה האוהלים (כן, גם באוהל יש כזה דבר).

קניון הסלע האדום, התגלה כמסלול נורא קצר (קילומטר בערך – עשינו אותו בדקות ספורות) ויפה

Waterton Lake - Red Rock Canyon

Waterton Lake National Park – Red Rock Canyon hike

ועשוי כולו סלעים אדומים ששמש הבוקר המוקדמת רק מחמיאה להם ובתוך המים הם נראים עוד יותר יפים

Waterton Lake - Red Rock Canyon closer

The red rocks look even more fabulous underwater

כך אוהד גילה כששלה אבן אדומה מהמים' והתאכזב לראות אותה דוהה לאחר שהתיבשה – אך אל דאגה, היא מצאה דרכה שוב למים מעל הגשר הראשון שחצינו

Waterton Lake - Bridge over Red Rock Canyon

Bridge over bottom of Red Rock Canyon

כיון שזה היה מסלול קצר חתכנו ישר למסלול שיקח אותנו למפלי בלקיסטון – Blackiston Falls (המסלולים מחוברים ואם לא רואים את מגרש החניה יש המון כוח ברגליים)

ראינו המון פרחים יפים ביער – שוב נחמד להלך ביער אחרי כל המדבר שראינו. אני לא יודע מה זה (יקינתון קנדי מצויץ?) אבל זה נחמד

Waterton Lake - Yakinton

Continuing Hike towards Blackiston Falls we saw some nice flowers

ראינו גם חיות בדמות המון פרפרים שמשק כנפיהם הרעיד את היער

Waterton Lake - Butterfly going to Blackiston

Guess what this is

התמונות הבאות קצת קשות לצפיה. הרחיקו בבקשה ילדים קטנים, אנשים בעלי לב רך וסבתות. כולם תמיד כותבים שהילדים נראים מאושרים והכל. אבל זה לא תמיד כך. לפעמים, גם בעבי היער פורצות מריבות, למשל, על מי יתן יד לאמא.  כל אחד רוצה לתת יד לאמא, במיוחד אם אחיו הגדול נותן יד לאמא! העלילה יכולה להתקדם לויכוח עז על מי יתן יד לאבא (כי האח הגדול ויתר ועבר לאבא ואז היד לאמא כבר לא נראית שווה כל כך). ויכוח כזה פרץ בעוד אנו הולכים ואוהד שלא הסכים עם פסיקת הבג"ץ (קרי נורית ואנוכי) נעמד במקום ופרץ בבכי תמרורים. זה תיעוד נדיר ואני מקווה שבשנים הבאות, כשהוא יקרא את השורות האלו, הוא יסכים שאנחנו לא תמיד לטובת נדב.

לפיכך הנה אוהד מיבב

Waterton Lake - Ohad Crying 1

וכשהוא רואה שפרט לכמה חרגולים מזדמנים זה לא עושה רושם על אף אחד הוא נשרך אחרנו בגרירת רגליים ובכי מר.

Waterton Lake - Ohad Crying 2

Ohad crying, en route to falls, due to losing in the battle on who is going to hold Mom's Hand

ואם יורשה לי, אקפוץ כ 10 דקות קדימה והכל נשכח והשניים חברים שוב (הורות, זה לעיתים לחכות בסבלנות לשוך הסערה)

Waterton Lake - Friends again

and 10 minutes later, all the storm clouds scattered and we have two friends again

ובעוד אנו מהלכים לנו בשביל בשיחה, מופיעה קבוצה של אנשים ואומרים לנו שראו Big Horn Sheep (כבש קורן או מקורנן – מה שתרצו), מקדימה. מבחינתנו – סבבה – כל חיה שתופיע, אהלן וסהלן!

נורית היתה הראשונה שהבחינה בו, כבש, זכר צעיר

Waterton Lake - Nurith Spotting sheep

Nurith was the first to spo
t the Big Horn Sheep male near the trail

כמובן ששמחנו ואפילו צילמנו, תוך כדי שמירת מרחק בטחון.

Waterton Lake - Sheep on path

Taking photos from a safe distance

אבל הכבש הצעיר היה די סקרן והתחיל לנוע לכיוון שלנו. אנו, נאמנים לכל ההוראות שקיבלנו, וכל האזהרות זזנו לאחור.

אבל הוא נעמד לו על הדרך והסתכל לו עלינו במבט בוחן.

Waterton Lake - Sheep on path 2

The male sheep came down to the hiking path and examined us

לא מדובר פה בכבשה נחמדה וצמרירית של פינת ליטוף. זוהי חיה די גדולה ולמרת שזה זכר צעיר, יש לו כבר קרניים ופגיעתו רעה אם יחליט לפגוע ולא מתוך רוע לב, רחמנה לצלן, אלא משום שהחליט שאנחנו פולשים לו לטריטוריה או כל פעולה אחרת שתתפשר כעוינת או מאיימת. נאמנים להוראות, התחלנו להתרחק, כשאנו לא מפנים גב לחיה. וזה, כמעשה שטן החליט לחקור אותנו. הוא המשיך בעקביות להתקדם אלינו ואנחנו נסוגים (ואני מרים ענף גדול לחבוט בו אם יתקרב יותר מדי). שוב, אמנם זה כבש אבל הוא יכול לעשות הרבה נזק.

Waterton Lake - Sheep on the move

Waterton Lake - Curious sheep

The sheep has decided to check us  out and kept coming at us

הלכנו כך משהו כמו 300-400 מטר, באיטיות כשאנו מפסידים את הדרך שכבר עלינו. אנחנו הולכים אחורה והוא מתקרב. מצב די מגוחך. לאחר כמה דקות, בהן הילדים הסתתרו מאחורינו ואני כבר דאגתי להרים נבוט, הוא נעצר, בוחן אותנו  ולבסוף, קולות של הקבוצה הבאה עם שני כלבים קשורים הבהילו אותו והוא נעלם לתוך הסבך. אנחנו נקרענו בין הרצון לראות חיות יער ולבין הרצון לשמור מהן מרחק בטחון (אלו הן חיות בר טריטוריאליות).

 מעודדים מהסרת המחסום החשנו פעמינו והגענו אל המפלים! הנה הם במלוא זרימתם:

Waterton Lake - Balckiston Falls

Blackiston Falls and a Hat story

בדרך חזרה למטה כבר לא היה שום כבש ולא שיפודי פרגיות. כלום. כנראה הלך להטריד תיירים אחרים. ירדנו עד למפלץ הממתין למטה ללא שום מאורע מיוחד.

 

כפירקנו את האוהל והתחלנו לנסוע הלאה (נפרדים מהיפה בפקחיות – נורית בקרירות ואני בסערת רגשות קשה!)  כשגילינו שהמקרר שלנו באוטו לא עובד (האם שוב הפיוז?) בדיקה מהירה הראיתה שזה הבעיה במקרר – ויש לנו שם חלב ושאר מוצרים רגישים. התחלתי לבדוק ולחפש עד שהגעתי למסקנה שהמקרר לא עובד בגלל שגרמנו נתק בחוטים בגלל איך שהם מתוחים באוטו. נכנסנו לכפר הקטן שיש בפארק – Waterton Village לנסות ולסדר את כל מה שאפשר. ראשית נכנסו לחנות מטיילים שם קניתי את פעמון הדובים הראשון שלי. פעמון יפה בעל צליל מלאכי ולמרות שאני לא באמת מאמין ברעיון תלינו אותו אחר כבוד על התיק.  להם לא היו שום חוטים או ציוד לתקן את המקרר. גם בחנות הכללית שבתחנת הדלק שליד לא היה שום דבר ואין שום חנות חומרי בנין או טמבוריה בשום מקום. עוד אני מנסה לחשוב מה לעשות, פגשתי את דימיטרי . דימיטרי עמד בשמש, בתחנת הדלק ופירק משאבות דלק לתיקון ושיפוץ. השיחה שלי עם דימיטרי הבהירה את המצב, שאנחנו בעצם חברים. חֲברים יכולים לבקש כבלים לחשמל מחֲברים. החבר החדש שלי דימטרי העניק לי כמה חוטים מצויינים ואפילו נתן לי מסיר בידוד (Stripper) כדי שיהיה לי נוח. אני הרגשתי גבר-גבר כשישבתי במפלץ חותך ומחבר חוטים חדשים למקרר. זה יעבוד (ואכן עובד יפה). כתמורה לעמלי כאלקטרונאי צעיר, קיבלתי גלידה נאה.

Waterton Lake - Ice Cream in Waterton Village

I'm being rewarded for fixing the car cooler which hooks to the lighter but died on us

מעודדים מההצלחה אמרנו אומר לשים פעמינו אל אגם קמרון Cameron Lake שאמור להיות יפה. הרעיון היה להגיע, לראות ולצאת אל הגבול על מנת שלא נגיע מאוחר מדי. אבל תוכניות הן בסיס לשינוי. אני כשראיתי את האגם והבנתי שיש לי אופציה לשכור כלי שיט דרשתי לקחת סירה. בירור מחירים ושיחה צפופה עם הדוד שמחלק סירות שם אותנו בקאנו גדול עם שני מנועים – מנוע ראשי גדול מאחור (אני, עבדכם הנאמן) ומנוע עזר שלפעמים עובד מקדימה (נורית שקצת התעייפה).

Waterton Lake - Canoeing on Cameron Lake

Canoeing on Cameron Lake, in Waterton Lake national park

זה אגם מרשים שמצידו השני ישנו מעין קרחון. החלטנו שנגיע לצד השני, שם יש עדיין קצת קרח, אבל הצד השני הלך והתרחק. כמו כן גם החוף התרחק והרוחות התגברו.

Waterton Lake - Came
ron Lake

Cameron Lake and the little ice left on the far end – where the kids wanted to go

 כמה פעמים נשברנו באמצע אבל הילדים רצו להגיע ולגעת בקרח, להם זה היה קל מאוד והיו מבסוטים. הלוך היה עוד בסדר כשלכולם יש כוח (נורית ואנוכי) אבל חזור נגד הרוח והגלים היה קשה (התגעגעתי ליוסי שלקח אותי לחתור בים ונתן לי כמה טיפים ששימשו אותי היטב כאן). מהר נכנסתי לקצב חתירה די מהיר שלקח אותנו חזרה לפני פקיעת מועד ההשכרה. חזרנו כשאני מתפקע מרוב גאווה גברית על זה שהובלתי את המשפחה שלי, במו ידי המסוקסות לאורך האגם וחזרה. (התמונה בחסות סטודיו נדב לצילום)

Waterton Lake - WatertonPark 013

כמובן שכל זה לא תוכנן ואנו יצאנו מהר אל הגבול, שלא יסגרו לנו אותו – אנחנו רוצים להגיע למונטנה לחגיגות ה 4 ביולי!

עצרנו לשני דברים – קויוט שרץ בשדה לידינו

Waterton Lake - Coyote on way to border

A coyote running in the field

ולהראות לקהל הקוראים שרוצים לבוא עכשיו לWaterton Lake National Park  שלא חיבים לישון באוהל – אפשר גם במלון Prince of Wales שאמנם יקרע לכם את הכיס  ואת כל מה שמקיף אותו (כמה ימים תרצו בסוויטה של $799 ללילה לפני מס?) – אבל איזה נוף!

Waterton Lake - Fancy Hotel on Lake

Prince of Wales hotel in Waterton Lake N.P is a better accomodation option than a tent – next time

נסיעה של כ40 דקות, כשאנו שומעים את החבר'ה של כוורת  ולעיננו מופיעים הדגלים הללו

Waterton Lake - Border

Approaching the border in the park

רק באותו הרגע שמתי לב לשיר שהגענו אליו מבלי משים. "נחמד,  נחמד, היה ממש נחמד, היינו אז, חזרנו שוב, היה ממש נחמד…" זה פשוט נכון. היה לנו נחמד ואף הרבה יותר בקנדה. ולגבי ארה"ב? היינו אז וחזרנו שוב!

חלפנו על פני הקנדים מבלי להאיט ואז מגיעים לזה

Waterton Lake - US Border

Returning to the good ol' US of A

אני אקצר כאן כי אני יכול למלא עוד שני עמודים בסיפור המעבר. ראשית, כצפוי אוהד נרדם לנו ולא הסכים להתעורר כשוטר הגבולות ביקש שנצא מהאוטו ונכנס לתחנה. הוא התעורר על הידיים שלי בבכי ובלי שום נכונות להבין את המצב ולעזור. השוטרים באמת הקשו עלינו את החיים. הם אפילו ביקשו מנורית לחתום והשוו את החתימה (באנגלית) לדרכון שלה. השוטר שאל אותה, בסבר פנים קשות "האם את בטוחה שכך את חותמת? כך גם חתמת בדרכון?". אני כבר שוכנעתי שהיא טעתה אבל היא חייכה בלי לאבד את העשתונות ואמרה שכן. "איזה מין חתימה זו, שם פרטי בלבד בלי שם משפחה? מי חותם ככה????" הייתה התגובה. 45 דקות ארוכות עברו עד שנפרדנו כידידים ויצאנו אל כבישי מונטנה לכיוון פארק גליישר Glacier national Park משאירים מאחורינו כמעט חודש של טיול בקנדה.

לאחר הקמפינג המסעיר חשנו צורך במקלחת. ארוחת ערב מצוינת בSnow Goose שנמצא במלון על שערי הפארק וכיון שאנו אנשים דלי אמצעים התרסקנו לנו במוטל מצ'וקמק Red Eagle Motel, לא רחוק (לא לפני שהיתה לי תקרית משעשעת עם הזקנה ב"קבלה". כשאלתי אם יש אינטרנט היא אמרה שאין, אבל אני יכול להזמין מהמסעדה ליד, כי יש להם הכל בתפריט ואם אין להם אז הם יכולים להכין לי)

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

3 תגובות על להתראות קנדה

 1. Zohar הגיב:

  I demand to see the stashed pictures of the gorgeous warden!!
  You can not leave us with half of our desire in our hand

 2. רונן זמיר הגיב:

  זה כבר פוסט שני שאתה מזכיר את "הפקחית היפיפיה" ולא ראינו שום תמונה.
  אני אישית, הייתי מקדיש לה פוסט נפרד. אתה לא רציני.

  לגבי הכבש, איתן, בפעם הבאה במקום להרים ענף להתגוננות – רוץ ותדליק את המנגל.

 3. yanivmuli הגיב:

  כמו השניים לפני (באיחור אופנתי) גם אני רוצה להבין על מה המהומה. מצד שני מדובר ביפה בפקחיות, לא ביפה בנשים, וידוע המשפט של גבעתי, "במדבר כל קוץ הוא פרח…"

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s